Kdo jsme Poradenství Naše vize Náš tým Blog Kontakt
Na co si dát pozor při lyžování v Alpách? Lovci nehod číhají překvapivě nejen na českých dálnicích
23. 02. 2023

Zdálo by se, že téma, na co si dát pozor při lyžování v zahraničí, už máme pro letošní zimu vyčerpané. Ale opak je pravdou. Ještě stále je totiž čas vyrazit si zalyžovat do Alp. Proto se tentokrát podíváme na nástrahy v podobě takzvaných lovců nehod, kteří na vás mohou číhat na sjezdovkách, především v Itálii a Rakousku.

Snad není třeba říkat, že byste měli mít sjednané cestovní pojištění, které má dobře nastavené pojistné limity pro léčebné výlohy, úraz včetně trvalých následků a také asistenční služby. Kontakt na asistenční službu dostanete vždy na asistenční kartičce ke svojí pojistce.

Měli byste myslet i na pojištění odpovědnosti za škody, kterému se také přezdívá pojistka na blbost. Za dostatečně vysoký pojistný limit je považováno alespoň 15 milionů korun. Bez pojistky na blbost by v případě srážky s jiným lyžařem, ke které dojde vaší vinou a zraníte nejen sebe, ale i jeho, šla totiž úhrada škod jen a pouze z vaší kapsy.

Lovci nehod číhají na dálnicích i sjezdovkách

Na alpských sjezdovkách to může být podobné jako při nehodě na dálnici. Tam lovci nehod také číhají na případnou kolizi, a pokud nastane, jsou po ruce a nabídnou vám okamžitě nejrůznější asistenční služby. Ovšem nechají si je velmi dobře zaplatit a vy si ve stresu z nehody třeba ani neuvědomíte, že tyto služby vám vaše pojišťovna následně nemusí plně refundovat.

Jednoduše proto, že mohou být předražené, nebo proto, že asistenční služba vaší pojišťovny vám také umí vše zajistit. Nejlepší je proto po nehodě kontaktovat svoji pojišťovnu, respektive její asistenční službu, a koordinátoři vám poradí, co přesně máte dělat, případně vám pošlou zasmluvněnou odtahovou službu a podobně.

Také ve velkých lyžařských střediscích vám podobní lovci nehod „přispěchají na pomoc“ při srážce s jiným lyžařem nebo při úrazu, který si třeba způsobíte sami. I tady je ovšem nejlepším řešením ihned kontaktovat asistenční službu pojišťovny, u které máte sjednané svoje cestovní pojištění.

A v zahraničí k tomu platí ještě jedno důležité pravidlo: Nepodepisujte žádný záznam o nehodě ani další papíry, pokud si nejste jistí, že všemu v zápisu dostatečně rozumíte.

Naletět se nevyplácí

Lovci nehod v alpských střediscích vás často nasměrují do soukromých zdravotnických zařízení, která vám pak naúčtují nemalé částky za nadbytečné zdravotní úkony, či dokonce hospitalizaci.

Za poskytnutou péči vyžadují po pacientovi okamžitou úhradu, jenže po návratu do Česka vám takové náklady vaše pojišťovna nemusí stoprocentně proplatit. Třeba proto, že úkony byly nad rámec nutného ošetření nebo jsou trojnásobně vyšší, než je v dané lokalitě běžné.

Asistenční služba vám pomůže

Pokud už jste bohužel v situaci, kdy došlo ke zranění vás, vašich blízkých nebo vaší vinou i někoho dalšího, je dobré vědět, že se máte kam obrátit. Asistenční služba vám podle místa vašeho pobytu vyhledá nejbližší zdravotnické zařízení a případně vám zajistí i tlumočníka.

Podle situace vám pomůže také informovat vaše příbuzné, zajistit jejich přepravu za vámi nebo váš případný převoz domů. V případě, že způsobíte nějakou škodu v zahraničí vy, zprostředkuje právní pomoc. Navíc asistenční služby v českém jazyce fungují 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Koordinátoři asistenční služby vás také dokážou propojit se zdravotníky nebo lékaři, kteří vám poradí, zda je nezbytně nutné navrhované úkony či případné operace provádět v zahraničí. Například jestli není lepší vás raději převézt domů, aby operace mohla proběhnout až po návratu do České republiky.

Koordinátoři vás celým procesem provedou od začátku do konce. A pokud je opravdu nutné vás operovat nebo hospitalizovat ještě v cizině, pomůžou vám také zajistit převoz do zdravotnického zařízení, kde je pomoc plně kryta ze zdravotního a cestovního pojištění.

Pokud byste potřebovali pomoci se sjednáním pojištění, ozvěte se přes stránku s kontaktními údaji. Přeji vám příjemný zbytek zimy, a pokud ještě vyrazíte na lyže, užijte si zimní radovánky nejen v Alpách bez nehod!zpět
Jak se vyhnout dluhové pasti: Strategie pro správu vašich financí

V posledních letech Češi dluží bankovním i nebankovním společnostem stále více peněz, přičemž krátkodobé úvěry tvoří většinu nesplacených dluhů, které se blíží hranici 30 miliard korun. V tomto článku se dozvíte osvědčené strategie a praktické rady pro efektivní správu vašich osobních financí. Přečtěte si, jak se vyvarovat nástrahám zadlužení a zlepšit své finanční zdraví.

přečíst
Příležitosti a výzvy snižování úrokových sazeb hypoték v roce 2024

V roce 2024 přichází na trh s hypotékami zásadní změna, kterou je snižování úrokových sazeb. Tento trend otevírá dveře k novým možnostem pro ty, kteří chtějí refinancovat svou hypotéku, nebo pro nové žadatele, kteří vstupují na trh. V článku se dozvíte, jak se tyto změny mohou dotknout vaší finanční situace a jaké kroky můžete podniknout, abyste využili příležitosti a minimalizovali potenciální rizika.

přečíst
Životní pojištění v době rostoucích rizik: Jak se efektivně chránit?

V posledních letech pojišťovny zaznamenávají nárůst úrazů, nemocí a z nich plynoucích úmrtí, což vyvolává otázky ohledně správně nastaveného životního pojištění. Přestože nechceme přivolávat žádné neštěstí, je dobré zamyslet se nad svými pojistnými smlouvami, zda odpovídají vašim individuálním potřebám a poskytují vám dostatečnou ochranu.

přečíst